Сегодня у нас: 115982 вакансии, 86300 резюме
Mirtruda.ruБухгалтерия\Финансы\АудитСпециалист Старший финансовый специалист

ВАКАНСИЯ

Старший финансовый специалист

2 500 $
Компания Checkmates    (Санкт-Петербург)
Дата публикации: 22 сентября 08
Идентификатор вакансии: 14630
Стартовый оклад: 2 500 $
Образование: высшее
Командировки: не планируется

Сфера деятельности: Бухгалтерия\Финансы\Аудит

Должностные обязанности

- Payments (creating and controlling)
- Accounts opening in Russian and Foreign banks
- Negotiating on currency exchange, Deposits
- Letter of Credit, Escrow other products - doc's support
- Payment calendar creation and maintenance
- Help Financial controller with audit
- Operational negotiation (regarding payments) with Russian and international banks
- Preparing of supporting docs (payment orders, POA etc)
- Accounting (basic)

Требования к кандидату

Профессиональные навыки: - Degree in economic/finance
- Expereince from 1 year in finance
- Basic knowledge of accounting and cash flow
- Good English
- Good communication skills

Условия работы и Компенсационный пакет

Условия работы: - 75% of additional medical insuarance cost after the end of probation period
- Opportunities for career and professional growth
- Salary review once a year
- Bonus review once a year
- Investments in education

Контактная информация

Кадровое агентство: Checkmates
Контактное лицо: Анна Луконина
Телефоны:  (), +7(812)11111111
Электронная почта: career@checkmates.ru